1%

Pomagamy innym

Grupa Chorten to przede wszystkim ludzie - właściciele polskich sklepów spożywczych, którzy żyją w konkretnym sąsiedztwie i są wrażliwi na potrzeby społeczne mieszkańców.

Dlatego jako firma angażujemy się w wiele lokalnych inicjatyw i działamy charytatywnie.

W 2021 roku powołaliśmy do życia Fundację „Nie bądź obojętny”. Jej podstawowym celem jest wsparcie w sferze ochrony zdrowia, adresowane przede wszystkim do partnerów Grupy Chorten, pracowników i byłych pracowników oraz ich rodzin, a także współpracujących z firmą producentów i dystrybutorów. Fundacja udziela pomocy na rzecz osób dotkniętych ciężko uleczalnymi schorzeniami, w tym chorobami onkologicznymi. O wsparcie mogą ubiegać się pacjenci w trudnej sytuacji finansowej, oczekujący na drogie zabiegi medyczne.

Grupa Chorten wspierała też m.in. podlaską Fundację Mali Wojownicy opiekująca się wcześniakami oraz Fundację Pomóż Im prowadzącą Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Regularnie bierze udział w akcjach takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Motoserce czy Szlachetna Paczka. Niejednokrotnie pomagała przy zbiórkach na rzecz chorych dzieci, które wymagają kosztownego leczenia. Wspiera też cały szereg inicjatyw kulturalnych i innych lubianych wydarzeń jak choćby „Piknik Militarny”.

Robiąc zakupy w polskich sklepach – pomagasz razem z nami!