4%

Nagrody i wyróżnienia

Grupa Chorten jest laureatem licznych nagród, na koncie ma też wiele wyróżnień.

"Puls Biznesu" zaklasyfikował nas siedmiokrotnie do grona "Gazel Biznesu", czyli najdynamiczniej rozwijających się firm. Grupa Chorten została także wyróżniona siedmioma "Diamentami Forbesa" - w 2016, 2017, 2018, 2019 w kategorii firm o poziomie przychodów od 5 do 50 mln PLN w województwie podlaskim, a 2020, 2021, 2022 powyżej 50 mln PLN.

W 2022 roku dynamiczny rozwój Grupy Chorten został też wyróżniony nagrodą Złoty Paragon, w konkursie organizowanym przez miesięcznik Hurt & Detal - jedno z najbardziej znaczących na rynku prasy branżowej, ogólnopolskie pismo FMCG.

Również w 2022 roku Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten został nagrodzony przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego pierwszą w historii miasta nagrodą Urbi Meritus za natychmiastową pomoc udzieloną Ukraińcom w obliczu wojny i wsparcie w tym zakresie działań urzędu.

Nasza marka premium z Podlaskiej Spiżarni w 2018 roku została nagrodzona Laurem Eksperta. Dwukrotnie byliśmy także finalistami Podlaskiej Marki Roku, a w 2020 roku zdobyliśmy ją za szereg działań na rzecz lokalnej społeczności.

Największym jednak sukcesem jest dla nas zaufanie detalistów, którzy wspólnie z nami od ponad 10 lat tworzą Polską Grupę Sklepów Spożywczych Chorten.