0%
Puchar, sportowe emocje i pomoc na stadionie mistrza. IV Mecz Charytatywny Grupy Chorten

Puchar, sportowe emocje i pomoc na stadionie mistrza. IV Mecz Charytatywny Grupy Chorten

19.06.2024
Jest szansa, że emocje nie będą mniejsze, niż na trwających Mistrzostwach Europy. Do tego będzie wiele atrakcji z myślą o kibicach, w tym możliwość fotografowania się z Pucharem Mistrza Polski, który niedawno zdobyła Jagiellonia Białystok. W sobotę na odbędzie się IV Mecz Charytatywny Grupy Chorten, wstęp wolny dla wszystkich.

Aby mnożyć, trzeba umieć się dzielić – to jedno z haseł przyświecających Grupie Chorten, która walczy o przyszłość rodzimego handlu, ale też zależy jej na tym, aby czynić dobro. Dlatego już ponad trzy lata temu została powołana Fundacja „Nie bądź obojętny”. Pomaga ona w walce o zdrowie i życie osobom związanym ze sklepami partnerskimi i z firmami współpracującymi w całej Polsce. Przekazuje sprzęt, pieniądze na leczenie, rehabilitacje dzieci i dorosłych. W tym roku pod skrzydłami ma blisko 20 podopiecznych.

- Mamy satysfakcję, gdy dzięki naszej pomocy wraca uśmiech na twarzy naszych podopiecznych, gdy ich życie staje się chociaż troszeczkę łatwiejsze, a my jesteśmy w stanie wesprzeć ich leczenie czy rehabilitację

mówi Monika Kosz-Koszewska, członek zarządu Fundacji Grupy Chorten.

Fundacja „Nie bądź obojętny” środki na pomoc pozyskuje m.in. dzięki skarbonkom wystawionym w sklepach partnerskich, jak też z akcji charytatywnych. Taka sytuacja będzie właśnie w sobotę – 22 czerwca. Po raz czwarty odbędzie się mecz charytatywny na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

- Zagrają zawodnicy z herbem dębu i serduszkiem fundacji. Będą to przedstawiciele naszej firmy, spółek regionalnych, sklepów partnerskich i ich rodzin oraz producenci i dystrybutorzy. Na pewno będzie wiele sportowych emocji. Zachęcamy wszystkich do przyjścia na mecz. Liczymy na wielkie serca, pozytywną energię, którą wspólnie przełożymy na rzecz Fundacji

mówi Sylwia Władyko, wiceprezes Grupy Chorten.
Mecz 2024 plakat

Co prawda wynik meczu nie jest w tym przypadku najważniejszy, ale jak zawsze przy rywalizacji ma znaczenie. Dlatego też zawodnicy mają za sobą treningi, aby zaprezentować się, jak najlepiej. Być może poziom sportowy będzie troszeczkę niższy niż na trwających w Niemczech Mistrzostwach Europy, ale zaangażowanie piłkarzy grających w szczytnym celu będzie na pewno na zbliżonym poziomie.

Mecz piłkarski nie będzie jedynym elementem, dla którego warto przyjść w sobotę na Stadion Miejski w Białymstoku. Na tym obiekcie przecież niespełna miesiąc temu zdobycie historycznego Mistrzostwa Polski świętowali piłkarze Jagiellonii. W sobotę będzie możliwość spotkania z przedstawicielami białostockiego klubu, będzie możliwość zrobienia zdjęcia z zawodnikami, jak też z pucharem, który Jagiellonia otrzymała za mistrzostwo, czy z Jagiellońską Pszczołą. Będą pokazy cheerleaderek, licytacje koszulek z autografami reprezentacji Polski, Jagiellonii i Roberta Lewandowskiego. Będzie w końcu wiele stoisk z napojami, przekąskami, gadżetami przygotowanymi m.in. przez producentów i dystrybutorów, czyli partnerów spotkania.

20230902 CHORTEN PRZYJACIELE010

Wstęp na mecz jest wolny, ale pieniądze się przydadzą. Fundacja „Nie bądź obojętny” liczy na to, że jak najwięcej środków trafi do skarbonek wolontariuszy.