5%
Otwarcie nowego sklepu w Białymstoku

Otwarcie nowego sklepu w Białymstoku

12.11.2019
W Polskiej Grupie Sklepów Spożywczych Chorten działa już wspólnie blisko 1800 placówek handlowych w 14 województwach. W samym Białymstoku, skąd wywodzi się koncept współpracy partnerskiej dla niezależnych detalistów, jest ich ponad 100, a w województwie podlaskim - 400. Na 14 listopada zaplanowano otwarcie kolejnego sklepu przy ul. Kawaleryjskiej 25 w Białymstoku.

Grupa Chorten w ciągu 10 lat swojej działalności wypracowała efekt skali u producentów i dystrybutorów, dając tym samym polskim sklepom szansę na dobre ceny dla klientów i przetrwanie na bardzo konkurencyjnym rynku zdominowanych przez zagraniczne sieci handlowe.

W ostatnich tygodniach zdecydowaliśmy się na rozwój na kolejnych województwach. Wkraczamy do małopolskiego, opolskiego i śląskiego, a jednocześnie nie zapominamy o swoim regionie, gdzie dołączają do nas kolejni partnerzy. W tym miesiącu przekroczymy liczbę 1800 sklepów w grupie, a w kolejnym roku zakładamy ekspansję na województwa wielkopolskie i zachodnio-pomorskie, co umożliwi nam osiągniecie zasięgu już ogólnopolskiego

mówi Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten.

A już w czwartek, 14 listopada, nastąpi otwarcie nowego sklepu w Grupie Chorten, przy ul. Kawaleryjskiej 25 w Białymstoku. Budynek na osiedlu Nowe Miasto, ma obecnie nowego właściciela i przeszedł gruntowną modernizację. Po przebudowie ma ok. 100 m kw. powierzchni.

- Będzie to sklep na szybkie codziennie zakupy, z dobrym zaopatrzeniem w świeże mięso i wędliny oraz owoce i warzywa

mówi Łukasz Pilis, właściciel sklepu.
Swiatowy Dzien Zywnosci Fb

Zamierza w tej placówce wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenia, ponieważ prowadzi także lubiany w sąsiedztwie sklep owocowo-warzywny przy ul. św. Jerzego w Białymstoku. W sklepie klienci kupią także m.in. ciastka i słodycze luzem i na wagę, spory wybór piw i mocniejszych trunków oraz pieczywo. Dostępne tu będą także wybrane produkty marki sklepów Chorten – Z Podlaskiej Spiżarni.

Lokalizacja blisko miejsca zamieszkania, oszczędność czasu i świeże, niepakowane produkty, ale też obsługa, z którą można się skonsultować w sprawie wyboru asortymentu – to najczęstsze powody, dla których klienci decydują się na zakupy w sklepach osiedlowych. Naszą rolą jest wsparcie tych sklepów, przede wszystkim w uzyskaniu dobrych warunków handlowych u producentów. Widzimy, że na polskim rynku ciągle jest miejsce dla mniejszych i większych detalistów, o ile zadbają o potrzeby swoich klientów

podkreśla Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.