1%
Otwarcie nowego sklepu Chorten w Białymstoku

Otwarcie nowego sklepu Chorten w Białymstoku

17.07.2020
Przy ul. Konstytucji 3 Maja 24/1 w Białymstoku otworzył się 1950 sklep Grupy Chorten – Delikatesy u Chłopców. To już 12 placówka tych samych właścicieli współpracujących z Polską Grupą Sklepów Spożywczych.
Delikatesy U Chłopców Właściciele

Nowy sklep z logo z drzewem dębu otworzył się w samo południe w Białymstoku na osiedlu Wysoki Stoczek. To placówka o powierzchni blisko 100 m kw. sali sprzedaży o charakterze kompaktowych delikatesów.

Jest tu duży wybór produktów ogólnospożywczych, dział ze świeżymi warzywami i owocami, stoisko mięsno-wędliniarskie oraz bogato zaopatrzony dział z piwami, w tym także regionalnymi. Nie brakuje również działu z winami i mocniejszymi trunkami. W nowych Delikatesach u Chłopców przewidziano także Chorten Cafe z kawą na wynos i hot-dogami. Za część konceptu z hot-dogami, wraz z wyposażeniem sklepu, odpowiada Grupa REN. W całej Polsce wdrożono już blisko 80 takich punktów w sklepach Chorten przy współpracy z tą firmą.

W obiekcie już wcześniej działała inna placówka spożywcza, ale sklep został gruntownie zmodernizowany, wyposażony w nowoczesne meble i urządzenia.

Otwieramy swój 12 sklep w Grupie Chorten, a w planach mamy już kolejne. To przykład dobrej współpracy, gdzie możemy zaoferować klientom promocyjne ceny z gazetki, a sami mamy dobre warunki handlowe u producentów

mówi Paweł Florczyk, który wspólnie z bratem Marcinem prowadzi sklepy w Białymstoku i okolicach

W samej stolicy Podlasia, skąd wywodzi się Grupa Chorten jest już ponad sto sklepów dobrze rozpoznawalnych przez klientów, jako placówki prowadzone przez polskich, niezależnych detalistów.

- Naszą markę najsilniej zbudowaliśmy na Podlasiu, bo jesteśmy tu obecni już od ponad 10 lat. Tu mamy zaufanie klientów i naszych partnerów, którzy chętnie wybierali nasz model współpracy ze względu na dużą niezależność, elastyczność, ale i wynegocjowane przez nas dla wszystkich sklepów warunki handlowe u producentów i dystrybutorów. W ostatnich latach mocno rozwijamy się na kolejnych regionach i tam także chcemy wspierać polskich kupców, by byli w stanie prowadzić swoje sklepy, mimo ekspansji zagranicznych sieci. Od lipca działamy już na obszarze całego kraju

podkreśla Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten.