3%
Nowe delikatesy  w województwie mazowieckim

Nowe delikatesy w województwie mazowieckim

27.08.2018
170 m kw. powierzchni handlowej w nowej inwestycji – to otwarte właśnie delikatesy w miejscowości Sucha w województwie mazowieckim, które są kolejnym punktem w Grupie Chorten. Obecnie współpracuje z nią już 1387 placówek detalicznych.

Inwestycja na potrzeby marketu działającego w ramach Polskiej Grupy Sklepów Spożywczych Chorten powstawała od wielu miesięcy, w ostatnich tygodniach nastąpiło zatowarowanie i właśnie obiekt został otwarty dla klientów.

Na 170 m kw. nowoczesnej przestrzeni handlowej znalazły się stoiska: nabiałowe, monopolowe, z owocami i warzywami oraz mięsno-wędliniarskie z obszerną ladą. Stoisko z pieczywem ma własny punkt wypieku. Oprócz długich regałów z produktami spożywczymi, w asortymencie znalazły się także m.in. artykuły szkolne, chemia gospodarcza i drobne artykuły gospodarstwa domowego. W sklepie są dwa stanowiska kasowe, budynek jest dostosowany do potrzeb klientów z niepełnosprawnościami. Market ma również własny utwardzony parking. Sklep pracuje od poniedziałku do soboty w godz. 6-20.

W miejscowości Sucha, gdzie mieszka ponad 1200 mieszkańców, jest to jedyna tego typu placówka handlowa, a kolejny większy sklep oddalony jest o kilka kilometrów.

Zauważyliśmy, że na naszym lokalnym rynku jest zapotrzebowanie na większy sklep i postanowiliśmy wystartować z takim biznesem, nawiązując współpracę z Grupą Chorten

mówi Mariusz Prasek, pełnomocnik firmy, która prowadzi nowe delikatesy.

W całej Grupie Chorten jest już blisko 1400 punktów handlowych polskich właścicieli. Ten konkretny sklep jest zaś 436 placówką, która nawiązała współpracę ze spółką Grupa Chorten Radom.

Cały czas podpisujemy umowy partnerskie ze detalistami, którzy mają już funkcjonujące od lat na rynku sklepy, a w tym przypadku mamy kolejne już w tym roku otwarcie zupełnie nowego obiektu. Staramy się wspierać właścicieli, by mogli dobrze wystartować w tej mocno konkurencyjnej branży

podkreśla Ignacy Kraszewski, prezes zarządu Chortenu Radom.