3%
Nowe delikatesy Chorten w Katowicach. Chorten Południe to już niemal 300 sklepów

Nowe delikatesy Chorten w Katowicach. Chorten Południe to już niemal 300 sklepów

14.09.2023
W Katowicach przy ul. Ceglanej 55 otworzył się właśnie nowy sklep partnerski pod szyldem Grupy Chorten. Aktualnie w spółce Chorten Południe działa 276 sklepów polskich detalistów.

Otworzona 14 września placówka z logo Grupy Chorten to Delikatesy Mar-Kal-Plast. Ma ponad 100 m. kw. powierzchni sali sprzedaży, oferuje pełny wybór produktów ogólnospożywczych, świeże pieczywo, mięso i wędliny, napoje i alkohole, a także kosmetyki, środki czystości i artykuły szkolne. Znajduje się na parterze nowego apartamentowca.

Właściciel sklepu już od 2019 roku współpracował z Grupą Chorten prowadząc punkt w Chełmie Śląskim, a od kilku miesięcy przygotowywał się do otwarcia placówki w stolicy Śląska. Obecnie w tym województwie, jak również w Małopolskim, Podkarpackim i Opolskim operatorem współpracy z detalistami z ramienia Grupy Chorten jest spółka regionalna Chorten Południe, która powstała na początku tego roku.

Dziś działają z nią już 273 punkty handlowe. W ciągu trzech ostatnich wakacyjnych miesięcy podpisano 23 nowe umowy partnerskie.

- W każdym miesiącu pozyskujemy nowych partnerów, którym odpowiada model współpracy oferowany przez Grupę Chorten. Wkrótce przed nami kolejne otwarcia i zakładamy, że do końca roku uda nam się dojść do 300 placówek partnerskich

mówi o perspektywach rozwoju Krzysztof Kuklicz, prezes spółki Chorten Południe.