3%
Mieszkańcy mogą pomagać Ukraińcom w sklepach Chorten

Mieszkańcy mogą pomagać Ukraińcom w sklepach Chorten

02.03.2022
Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten stworzyła w placówkach handlowych miejsca, w których można zostawiać rzeczy potrzebne mieszkańcom Ukrainy, dołączając do akcji miasta Białystok. Także w centrali Grupy Chorten powstał punkt, do którego można dostarczać m.in. środki medyczne i higieniczne, długoterminową żywność, produkty dla dzieci czy śpiwory.

Teraz pomoc broniącej się przed agresją rosyjską Ukrainie można przekazać jeszcze bliżej miejsca zamieszkania, bo w lokalnym sklepie. Po tym, jak miasto Białystok uruchomiło punkty zbiórki darów, mieszkańcy chętnie ruszyli ze wsparciem.

Grupa Chorten postanowiła włączyć się do akcji, tak, by każdy mógł przekazać najpotrzebniejsze rzeczy idąc na zakupy. Produkty i przedmioty są zbierane w blisko 20 placówkach na różnych osiedlach Białegostoku, a także w najbliższych miejscowościach. Następnie trafiają one na magazyn centralny naszej firmy i są selekcjonowane przez wolontariuszy z Grupy Chorten. Później są przekazywane do punktu zorganizowanego na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Część produktów rusza konwojem humanitarnym na Ukrainę, a część pozostaje na miejscu i jest udostępniana uchodźcom z Ukrainy, którzy obecnie są w Białymstoku.

Grupa Chorten przekazała też szereg produktów potrzebnych uchodźcom, wspomogli ją w tym różni producenci i dystrybutorzy.

Ukraina Chorten1

- Bardzo nam zależy, aby wesprzeć Ukraińców w tak trudnym czasie i by zaangażować w pomoc humanitarną nasze placówki. Zwłaszcza starszym klientom dajemy możliwość przekazania darów za naszym pośrednictwem blisko ich miejsca zamieszkania, a wiemy, że chęć wsparcia jest ogromna

mówi Sylwia Olechno, dyrektor generalna Grupy Chorten.

Także w biurze Grupy Chorten w Łyskach przy ul. Usługowej 2 powstało miejsce, gdzie można dostarczać rzeczy z listy stworzonej przez białostocki magistrat.

Potrzebne są nowe koce, śpiwory i karimaty, latarki i powerbanki. Zbierane będą środki opatrunkowe i leki, które nie są wypisywane na receptę, do tego środki higieniczne takie jak m.in. pieluchy dla dzieci i dorosłych, podpaski, szampony, mydła. Do koszy można wkładać żywność długoterminową, szczególnie potrzebne są dania gotowe typu instant, dania w słoikach, słodycze, produkty suche. Warto zwrócić uwagę na żywność dla dzieci, kaszki, soczki, dania w słoiczkach. Jeśli chodzi o odzież, to potrzebna jest jedynie odzież termiczna dla dorosłych, walczących na froncie.

Ukraina chorten2

Lista sklepów z punktami pomocy w akcji #Białystok Solidarny z Ukrainą

Białystok

- Chorten Lawenda, ul. Lawendowa 79 A

- Chorten Beta, ul. Mickiewicza 17

- Chorten Premium, ul. Porzeczkowa 14

- Chorten Beta, ul. Swobodna 29

- Chorten Amico, ul. Nowosielska 54

- Chorten JM, ul. Wiklinowa 10

- Chorten Hossa, ul. Zachodnia 2 A/1

Choroszcz

Chorten Bis, ul. Powstania Styczniowego 12

Dobrzyniewo Duże

Chorten MW, ul. Królewska 3

Gródek

Chorten Fresh Market, ul. Chodkiewiczów 33

Ignatki Osiedle

Chorten Czerwona Jarzębina, ul. Jodłowa 5

Kobylin Borzymy

Chorten MW, ul. Główna 6

Krupniki

Chorten Marianka, ul. Kruszewska 36

Ogrodniczki

Chorten Promyk, ul. Białostocka 44

Niewodnica Korycka

Chorten Max ul. Kościuszki 7

Wasilków

Chorten Jedynka ul. Polna 2/1

Zaścianki

- Chorten Delikatesy przy Baranowickiej, Zaścianki 1