5%
Marszałek województwa podlaskiego z wizytą w Grupie Chorten

Marszałek województwa podlaskiego z wizytą w Grupie Chorten

12.01.2022
Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego, 12 stycznia odwiedził nowe biuro Grupy Chorten w Łyskach. Była to okazja do dyskusji na temat oczekiwań przedsiębiorców, rozwoju Grupy Chorten na terenie całej Polski i jej działalności prospołecznej, za którą została utytułowana Podlaską Marką Roku.

Grupa Chorten to firma, która inwestuje i dynamicznie się rozwija, dlatego marszałek województwa postanowił spotkać się z zarządem i dyrekcją spółki, by poznać jej plany i możliwości współpracy z samorządem. Jednocześnie mógł zobaczyć, jak wygląda nowa siedziba, do której Grupa przeniosła się w minionym roku.

– Chorten to świetny przykład dobrego biznesu - firma, która w ciągu kilku lat zawojowała polski rynek. Rozpoczynała działalność w 2009 roku, zrzeszając 20 sklepów w Podlaskiem. Dzisiaj jest ich już 2150 i ma zasięg ogólnopolski.

mówił o Grupie marszałek Kosicki.
DSCN2127 002

W samym Białymstoku mamy blisko 100 placówek partnerskich. Nasza firma w 2009 roku powstała na Podlasiu, co zawsze podkreślamy, ale dziś możemy powiedzieć, że jest marką rozpoznawalną w całym kraju. Obecnie jesteśmy już we wszystkich województwach, w 2020 roku zyskaliśmy zasięg ogólnopolski

mówiła Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Jak podkreślał Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten, jej misją jest wspieranie właścicieli sklepów z polskim kapitałem, by mogły zyskiwać na efekcie skali i efektywnie konkurować o klientów. Jako grupa zbudowana nie przez dystrybutora, a przez samych właścicieli sklepów, oferujemy wszystkim naszym partnerom bezkonkurencyjne warunki handlowe, ponieważ większość korzyści uzyskiwanych od producentów przekazujemy właśnie sklepom.

To zachęca wielu detalistów do współpracy z nami, cieszymy się dużym zaufaniem i co roku pod nasze skrzydła wchodzi ok. 150-200 nowych punktów. W bieżącym roku zakładamy podobną ekspansję.

zaznaczał prezes Pakuła.