0%
Krzysztof Pakuła z medalem Urbi Meritus

Krzysztof Pakuła z medalem Urbi Meritus

27.06.2022
Na Dniach Białegostoku Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten został nagrodzony przez prezydenta Tadeusza Truskolaskiego pierwszą w historii miasta nagrodą Urbi Meritus za natychmiastową pomoc udzieloną Ukraińcom w obliczu wojny i wsparcie w tym zakresie działań urzędu. Od pierwszych dni wojny pomagaliśmy miastu organizować żywności zarówno przekazywaną na Ukrainę, jak i uchodźcom.
Medal

Dziesięć osób i miasto Hoboken otrzymały Honorowe Wyróżnienie „Urbi Meritus – Zasłużony Miastu”. Prezydent Tadeusz Truskolaski w ten sposób docenił zaangażowanie Grupy Chorten w pomoc Ukrainie.

W naszych sklepach powstały punkty przekazywania żywności i innych potrzebnych rzeczy, które następnie były przewożone na magazyn centralny, segregowane przez wolontariuszy - pracowników firmy i transportowane na Stadion Miejski, skąd trafiały do potrzebujących.

Slider medal

Jestem zaszczycony, że to właśnie Grupie Chorten przypadł jeden z pierwszych medali Urbi Meritus. Bardzo dziękuję prezydentowi Białegostoku za to wyróżnienie. Natomiast dla nas naturalnym odruchem był taki gest solidarności z Ukraińcami. Przekazaliśmy sporo darowizn, ale jednocześnie w akcję zbiórki zaangażowanych było wiele osób z naszej firmy, ale też ze sklepów partnerskich i przede wszystkim klienci. Wszystkim im należą się słowa uznania

podkreśla Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten.