1%
Grupa Chorten z Laurem Eksperta za markę Z Podlaskiej Spiżarni

Grupa Chorten z Laurem Eksperta za markę Z Podlaskiej Spiżarni

27.03.2018
Wśród najlepszych produktów i usług docenionych w ogólnopolskim konkursie Laur Eksperta znalazła się seria Z Podlaskiej Spiżarni, czyli marki premium stworzonej przez Grupę Chorten.

W finale trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Doradztwa Konsumenckiego „Laur Eksperta” Grupa Chorten posiadająca 1312 sklepów partnerskich, otrzymała nagrodę jako jedna z trzech firm z branży spożywczej. Galę wręczenia certyfikatów w Rezydencji Belweder – Klonowa Kancelarii Prezydenta RP zorganizował Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości. Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji jest ponad 70 firm z całego kraju. Ich aplikacje pozytywnie przeszły ocenę jury złożonego z ludzi świata nauki, w tym towaroznawców. W komisji konkursowej zasiadali m.in. przedstawiciele uczeni takich jak: Politechnika Białostocka, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Zielonogórski i Śląski Uniwersytet Medyczny.

Nadany certyfikat potwierdza, iż w opinii ekspertów marka poddana ocenie spełnia wysokie kryteria w dziedzinie jakości i użyteczności rynkowej. Celem konkursu jest promocja najbardziej wartościowych i innowacyjnych produktów oraz usług na rodzimym rynku, a „Laur Eksperta” jest formą godła, którym mogą posługiwać się nagrodzeni. Grupa Chorten zamierza oznaczyć produkty marki własnej takim właśnie znakiem jakości.

Od początku tworząc markę Z Podlaskiej Spiżarni naszym wyznacznikiem była jakość, a nie najniższa cena, dlatego też kreujemy ją jako markę premium. Nagroda w konkursie „Laur Eksperta” jest potwierdzeniem skuteczności naszych działań przez naukowców, jednak równie ważna jest dla nas opinia klientów, którzy codziennie wracają po nasze produkty. Wkrótce na etykietach pojawią się symbole „Lauru Eksperta”, tak, aby konsumenci mieli pewność, że wybierając produkty pod naszą markę, zatroszczyliśmy się o najwyższe standardy.

mówi Cezary Szyłak, dyrektor marki Z Podlaskiej Spiżarni w Grupie Chorten.

Obecnie marka Z Podlaskiej Spiżarni obecna jest w kilkudziesięciu punktach handlowych Grupy Chorten na terenie województwa podlaskiego. W asortymencie są m.in.: pieczywo, wędliny, miody, jaja kur chowu ściółkowego, tradycyjne dania mrożone, przetwory, mąki, produkty ekologiczne i przyprawy.