5%
Grupa Chorten z 7. Diamentem Forbesa

Grupa Chorten z 7. Diamentem Forbesa

13.12.2021
Grupa Chorten po raz kolejny znalazła się wśród laureatów prestiżowej nagrody biznesowej przyznawanej przez miesięcznik Forbes firmom, które w ostatnich 3 latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość.

To już siódmy Diament Forbesa przyznany Grupie Chorten, który jest potwierdzeniem znalezienia się w gronie najlepszych firm w Polsce. Wyniki rankingu zostały opracowane w redakcji na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in. wyniki finansowe za lata 2016 – 2020, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza czy brak negatywnych zdarzeń prawnych.
Firmy, z grona „Diamentów Forbesa” zostały podzielone na 16 województw, a w ramach każdego z nich na kolejne trzy kategorie – według poziomu przychodów: 5-50 mln złotych, 50-250 mln złotych, powyżej 250 mln złotych. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystych regionalnych gal – spotkań redakcji z właścicielami i prezesami firm.

- Owo potwierdzenie siły, zdolności budowania wartości i jakości marki oraz biznesu szczególnie zyskuje na znaczeniu w obecnych, skomplikowanych czasach, ale stanowią nieocenione źródło inspiracji

podkreślił w liście gratulacyjnym Paweł Zielewski, redaktor naczelny Forbes Polska.

Kolejna nagroda świadczy o tym, że skutecznie wypełniamy naszą misję wspierania polskich sklepów i współpracy między detalistami, producentami i dystrybutorami

mówi Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten.