4%
Grupa Chorten wspiera podlaską piłkę

Grupa Chorten wspiera podlaską piłkę

13.02.2024
Grupa Chorten od lat wspiera przedsięwzięcia o charakterze sportowym. Teraz została nawiązana współpraca z Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej.

Grupa Chorten od momentu swego powstania w 2009 roku jest mocno zaangażowana w wydarzenia istotne dla lokalnych społeczności. Wspiera inicjatywy społeczne, zawody czy kluby sportowe. Polska Grupa Sklepów Spożywczych jest sponsorem dużych klubów, chociażby Jagiellonii Białystok, obecnego wicelidera PKO BP Ekstraklasy, jak też małych przedsięwzięć.

Co prawda Polska Grupa Sklepów Spożywczych ma już swe sklepy partnerskie w całym kraju, ale w związku z tym, że wywodzi się z województwa podlaskiego, to w tym regionie jest najbardziej aktywna. Teraz została nawiązana współpraca z Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej. W ramach podpisanej umowy Grupa Chorten wesprze zakup piłek, które trafią do 18 klubów występujących na boiskach IV ligi.

- Liczymy, że w ten sposób ułatwimy funkcjonowanie drużynom z niższej klasy rozgrywkowej. Dla Grupy Chorten ważne jest to, aby budować biznes odpowiedzialny społecznie i wspierać ludzi ze sportowa pasją

mówi Marian Ciepły, jeden z założycieli Grupy Chorten.

Podlaski Związek Piłki Nożnej ma w zamian nie tylko promować markę Chorten, ale też m.in. wesprzeć funkcjonowanie jej Fundacji „Nie bądź obojętny” m.in. poprzez przekazanie fantów na licytacje charytatywne.

- Dzięki współpracy nawiązanej z Grupą Chorten będziemy mogli przekazać piłki 18 klubom, w których na pewno zostaną dobrze wykorzystane

podkreśla Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.