6%
Grupa Chorten rośnie na Śląsku. Nowy sklep w Tarnowskich Górach

Grupa Chorten rośnie na Śląsku. Nowy sklep w Tarnowskich Górach

12.02.2021
Nowy sklep z logo Chorten został otwarty w Tarnowskich Górach. W województwie śląskim do Polskiej Grupy Sklepów Spożywczych dołączyło już 75 placówek.

Nowy sklep Grupy Chorten mieści się przy ul. Sienkiewicza 12 w Tarnowskich Górach. Klienci mogą w nim kupić artykuły spożywcze, alkohole, słodycze, przekąski.

Placówka jest w historycznej kamienicy. W związku z tym Grupa Chorten odstąpiła w tym przypadku od standardowego obrandowania. Został wykonany specjalny, stylowy napis i semafor.

Chorten tarnowskie gory

Sklep w śródmieściu Tarnowskich Gór ma bisko 100 m kw. powierzchni handlowej.

- Zastanawialiśmy się nad innymi ofertami franczyzy, ale współpraca z Grupą Chorten i jej warunki handlowe w naszym uznaniu były najkorzystniejsze. Dostaliśmy też spore wsparcie doradcze od opiekuna sklepu

mówi Cezary Łazarewicz, właściciel sklepu.

Polska Grupa Sklepów Spożywczych, która wywodzi się z województwa podlaskiego, w ubiegłym roku osiągnęła zasięg ogólnopolski. Obecnie współpracuje już z nią ponad 2000 placówek partnerskich.

W województwie śląskim działa obecnie 75 sklepów pod logo z drzewkiem dębu. Z kolei w całym makroregionie Południowa i Wschodnia Polska, obejmującym województwa: śląskie, lubelskie, małopolskie, podkarpackie, jest już ich niemal 400.

- Osiągnęliśmy zasięg ogólnopolski i działamy dalej. Naszym celem jest ekspansja w całym kraju i wsparcie placówek z polskim kapitałem. Dzięki konsolidacji jesteśmy w stanie uzyskać dobre ceny na produkty, a tym samym konkurować z zagranicznymi sieciami. Stajemy się także coraz bardziej rozpoznawalną marką dla polskich detalistów i klientów

mówi Krzysztof Pakuła, prezes zarządu Grupy Chorten.