3%
Grupa Chorten nagrodzona za wspierane polskiego rolnictwa

Grupa Chorten nagrodzona za wspierane polskiego rolnictwa

06.12.2022
Najlepsza grupa sklepów spożywczych wspierająca polskie przetwórstwo rolne oraz lokalach dostawców – za to Grupa Chorten została doceniona Orłem Wprost na gali „Złota 100 Polskiego Rolnictwa”

„Wprost” od sześciu lat nagradza liderów z branży rolno-spożywczej oraz firmy ją wspierające. W Warszawie odbyło się rozdanie statuetek, podczas którego swoją nagrodę odebrał Chorten jako najlepsza grupa sklepów wspierająca polskie rolnictwo. Od początku istnienia, a więc od 13 lat współpracuje ona z największymi producentami i dystrybutorami, ale także z lokalnymi dostawcami, aktywnie promując polską żywność i przetwórstwo rolne. Nagrodę odebrała Sylwia Władyko, wiceprezes Grupy Chorten i jej dyrektor generalna, zachęcając do zakupów w polskich sklepach.

Fot Piotr Woźniakiewicz Ars Lumen pl 71

- Warto pamiętać, że to u nas klienci mogą kupić najświeższe pieczywo, mięso i owoce oraz warzywa od lokalnych dostawców. My realnie współpracujemy z rodzimymi lokalnymi rolnikami i przetwórcami. Właściciele sklepów Chorten wielokrotnie sami odbierają produkty rolne od dostawców, jeżdżą na giełdy rolno-spożywcze, aby dać klientom najlepszej jakości owoce i warzywa. W tym przypadku droga żywności „od pola do stołu” staje się zdecydowanie krótsza. Sama Grupa Chorten na terenie kraju współpracuje z kilkudziesięcioma dystrybutorami takich produktów

podkreśla Sylwia Władyko.

Grupa Chorten wywodzi się zresztą z Podlasia słynącego z czystych trenów, które sprzyjają ekologicznym uprawom. Region jest także zagłębiem produkcji mlecznej. Mlekovita, Mlekpol, Piątnica i mniejsze mleczarnie są stałymi dostawcami sklepów Chorten.

Fot Piotr Woźniakiewicz Ars Lumen pl chorten

- W porównaniu z zagranicznymi sieciami, mamy bardzo szeroki wachlarz ich produktów, a z racji bliskości najszybciej wprowadzamy do obrotu wszystkie innowacje. Współpracujemy także z wieloma dostawcami tradycyjnych wędlin i innych produktów mięsnych, ale też z największymi zakładami jak choćby Animex. Wśród naszych umów mamy porozumienia z kilkudziesięcioma wytwórcami produktów zbożowych czy też przetwórniami warzyw i owoców

wylicza Władyko.

Fot. Piotr Woźniakiewicz