5%
Grupa Chorten głównym sponsorem Jagiellonii Białystok

Grupa Chorten głównym sponsorem Jagiellonii Białystok

14.07.2022
Piłkarze Jagiellonii Białystok zaczynają w sobotę nowy sezon w PKO BP Ekstraklasie. W dwóch pierwszych spotkaniach wystąpią z logo Grupy Chorten na koszulkach.

Polska Grupa Sklepów Spożywczych od początku swego istnienia nie tylko wspiera niezależnych polskich detalistów, ale też wydarzenia społeczne czy sportowe, które są istotne w życiu lokalnych społeczności. Grupa Chorten jest m.in. sponsorem tytularnym koszykarzy Żubrów Białystok, grupy bokserskiej Dariusza Snarskiego czy chociażby tenisistów stołowych Dojlid Białystok.

Teraz została zawarta umowa pomiędzy Grupą Chorten a Jagiellonią Białystok.

DSCN2578

- Łączy nas przede wszystkim Białystok, gdzie jest najwięcej naszych sklepów. Jesteśmy dumni, że możemy razem z Jagiellonią promować miasto i mamy nadzieję, że nasz drużyna będzie tak wygrywać, jak my wygrywamy budując grupę sklepów w całej Polsce, których mamy już blisko 2500

podkreślała Sylwia Olechno, dyrektor generalna Grupy Chorten.

W ramach umowy w dwóch najbliższych spotkaniach Jagiellonii w PKO BP Ekstraklasie, które odbędą się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, piłkarze wystąpią w koszulkach z logo Grupy Chorten w centralnym miejscu. Podczas meczów z Piastem Gliwice (16 lipca, godz. 17.30) i Widzewem Łódź (22 lipca, godz. 20.30) symbol z drzewkiem dębu pojawi się również na bandach led wokół boiska, jak też na specjalnych banerach.

DSCN2604

- Sam robię zakupy w sklepie Chorten, a nie jest to nasza pierwsza współpraca z Grupą Chorten

mówi Wojciech Pertkiewicz, prezes Jagiellonii.

Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten od 2 sezonów wspierała i nadal będzie wspierać zespoł rezerw białostockiego klubu. To właśnie w tej drużynie młodzi piłkarze zdobywają pierwsze doświadczenie w dorosłej piłce. Niektórzy z zawodników grający wcześniej w drugim zespole są obecnie w kadrze pierwszej drużyny z PKO BP Ekstraklasy.

DSCN2619

Polska Grupa Sklepów Spożywczych powstała w 2009 roku. 13 właścicieli 20 sklepów spożywczych z województwa podlaskiego nawiązało współpracę, aby móc konkurować z zagranicznymi sieciami handlowymi. Dobre warunki handlowe u producentów i dystrybutorów oraz duża niezależność w prowadzeniu własnego biznesu przyciągnęło do Grupy Chorten wielu detalistów. Obecnie z Polska Grupą Sklepów Spożywczych współpracuje ponad 2500 placówek partnerskich w całym kraju.

Ostatni sezon Jagiellonia Białystok zakończyła na 12. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Wynik ten nie był satysfakcjonujący i podczas przerwy w rozgrywkach doszło do zmian. Przede wszystkim nowym szkoleniowcem drużyny został Maciej Stolarczyk. Pod wodzą trenera, który był ostatnio selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Polski, drużyna z Białegostoku ma wrócić do ligowej czołówki.