6%
Grupa Chorten - 100 sklepów na zachodzie Polski

Grupa Chorten - 100 sklepów na zachodzie Polski

06.10.2020
Makroregion Zachód Grupy Chorten został utworzony w lipcu, a obecnie działała w nim już setka sklepów partnerskich. Najnowszy punkt z logo Polskiej Grupy Sklepów Spożywczych to placówka w Ciosańcu.

Sklep w województwie lubuskim, który na nowo ruszył pod logo z drzewkiem dębu, ma 220 m kw. powierzchni sprzedaży. Charakteryzuje się bogatą ofertą produktów świeżych, w tym w ladzie mięsno-wędliniarskiej oraz dobrze zaopatrzonym stoiskiem piwno-alkoholowym.

Cały czas pozyskujemy nowych partnerów, a jednocześnie pracujemy nad kolejnymi umowami dystrybucyjnymi, tak, by dać detalistom z nami współpracującym jak największe wsparcie w dostępności oferty. Jesteśmy także coraz bardziej rozpoznawalni w tej części kraju i dochodzą do nas opinie z rynku, że jako grupa partnerska jesteśmy ciekawą alternatywą dla innych konceptów franczyzowych

mówi Dawid Zamora, dyrektor makroregionu Zachód Grupy Chorten.

Makroregion ten obejmuje województwa dolnośląskie, lubuskie oraz wielkopolskie i zachodnio-pomorskie. Te dwa ostatnie województwa dołączyły do Grupy Chorten w sierpniu, dając jej zasięg ogólnopolski, a obecnie są już podpisane trzy pierwsze umowy partnerskie ze sklepami w Szczecinie.

Dostrzegamy w tym obszarze olbrzymi potencjał, jeśli chodzi o możliwość współpracy z niezależnymi detalistami. Pierwsze sklepy w danym regionie zawsze stają się naszymi ambasadorami. Najbliższy rok będzie dla nas okresem bardzo intensywnej pracy, by zbudować w zachodnich województwach siatkę dobrych sklepów partnerskich

podkreśla Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.