1%
Dwa sklepy pod szyldem Chorten w Poznaniu

Dwa sklepy pod szyldem Chorten w Poznaniu

13.03.2023
Grupa Chorten rozwija się w całym kraju, a na zachodzie Polski za ekspansję odpowiada spółka Chorten PD. Obecnie pod jej skrzydłami w czterech województwach współpracuje 170 placówek, w tym w ostatnich dniach pod logotypem z drzewem dębu zaczęły działać dwa sklepy w stolicy Wielkopolski.

Spółka Chorten PD powstała w 2022 roku z połączenia sił Grupy Chorten i Pro-Detalu, a aktualnie odpowiada za rozwój współpracy partnerskiej w oparciu o warunki handlowe Chortenu w województwach dolnośląskim, lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. Są to sklepy niezależnych właścicieli głównie w mniejszych miejscowościach takich jak m.in. Nowa Sól, Wałbrzych, Sulechów czy Legnica, ale do Grupy dołączają także partnerzy z większych aglomeracji. W marcu klienci już w sklepach oznaczonych jako Chorten zrobią zakupy Poznaniu u zbiegu ul. Leszczyńskiej i Bojanowskiej oraz na Osiedlu Zwycięstwa 24.

Łącznie w Wielkopolsce jest 34 sklepów Chorten i 7 sklepów funkcjonujących pod konceptem Sasanka. Dolnośląskie to 63 placówek działających jako Chorten oraz 11 Sasanek. W Lubuskim jest 47 sklepów Chorten i 19 Sasanek, a w województwie zachodniopomorskim pracuje 26 Chortenów i 10 Sasanek.

- Sukcesywnie zapoznajemy sklepy niezależnych detalistów z ofertą Grupy Chorten i podpsujemy kolejne umowy. Sklepy w Poznaniu to bardzo dobre placówki, które realizują naszą strategię handlową i mamy nadzieję, staną się naszą wizytówką w regionie

mówi Karolina Wuzień, dyrektor makroregionu w Chorten PD.