6%
10 sklepów Grupy Chorten w akcji Pola Nadziei

10 sklepów Grupy Chorten w akcji Pola Nadziei

12.04.2019
Sklepy Chorten w Białymstoku, Choroszczy, Krupnikach, Niewodnicy Koryckiej i Wasilkowie wezmą udział w kampanii Pola Nadziei, w każdym z 10 punktów wolontariusze kwestować będą na rzecz Podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci Fundacji „Pomóż Im”.

Tegoroczna główna zbiórka w ramach kampanii społecznej Pola Nadziei odbędzie się w sobotę 13 kwietnia. Motto tegorocznej edycji to słowa Georgesa Bernanosa „Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć”. Wolontariuszy w żółtych koszulkach z zaplombowanymi puszkami będzie można spotkać w wielu miejscach w Białymstoku i na Podlasiu, m.in. w sklepach Chorten:

- Chorten Marianka, Krupniki

- Chorten Czerwona Jarzębina, Ignatki

- Chorten Hossa, ul. Zachodnia 2 A

- Chorten, Wiklinowa, Białystok

- Chorten Bis, Choroszcz

- Chorten Max Niewodnica Korycka

- Chorten Beta, Mickiewicza, Białystok

- Chorten Rarytas, Swobodna, Białystok

- Chorten Pamex, Wasilków, Polna

- Delikatesy U Chłopców, Starobojarska, Białystok

- W tym roku zarówno my, jak i Fundacja Pomóż Im świętuje 10-lecie działalności, więc te 10 sklepów zaangażowanych w akcję na rzecz małych podopiecznych, to swego rodzaju symboliczne przypieczętowanie współpracy, bo hospicjum dziecięce wspieramy od lat. Nasze sklepy bardzo chętnie przyłączyły się do tej inicjatywy

mówi Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.


„Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania społeczna mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Realizują ją wyłącznie hospicja, a na Podlasiu od początku jej przebieg koordynuje Fundacja „Pomóż Im”.

Ważnym elementem akcji jest sadzenie jesienią żonkili, które symbolizują nadzieję. W tym roku na jesieni rozdaliśmy 13 tysięcy cebulek. Kwiaty będą rozdawane podczas finałowych kwest. Zebrane pieniądze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb małych podopiecznych Białostockiego Hospicjum i budowę Domu Opieki Wyręczającej.

Zapraszamy serdecznie do pomocy dzieciom, dla których liczy się każdy dzień.