Aktualności

Już 1200 sklepów w Grupie Chorten

W wywodzącej się z Podlasia Polskiej Grupie Sklepów Spożywczych Chorten działa już dokładnie 1200 punktów handlowych w 9 województwach. Do chwili obecnej w ciągu całego 2017 roku Grupie Chorten przybyło blisko 180 sklepów, w grudniu minionego roku pod skrzydłami miała ona 1000 punktów handlowych, a cała działalność w grudniu 2009 roku została zainicjowana od zaledwie 19 placówek.

- Bardzo nas cieszy, że Grupa Chorten staje się bardzo rozpoznawalną marką w całym kraju i chce z nami współpracować coraz więcej właścicieli sklepów spożywczych, przekonując się o korzyściach ze wspólnego działania. Dzięki temu, że polscy detaliści postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, by nie czekać aż całkowicie handel tradycyjny zdominuje zagraniczna konkurencja, osiągamy razem efekt skali w negocjacjach z producentami i dystrybutorami. Sklepom z grupy możemy zaoferować blisko 600 korzystnych umów handlowych – podkreśla Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Dodaje, że w tym roku nie było miesiąca, w którym by nie podpisano przynajmniej kilkunastu umów ze sklepami partnerskimi.

Obecnie ze spółką Grupa Chorten z siedzibą w Białymstoku współpracuje dokładnie 521 punktów handlowych. Powiązane spółki koordynują łącznie 644 placówki partnerskie  – (Chorten Radom: 369, Chorten Mazowsze: 225 i Chorten Warmia-Mazury: 50). Z kolei 35 sklepów korzysta ze współpracy z Grupą Chorten w ramach sklepów Limonka działających w Stowarzyszeniu Kupców i Przedsiębiorców Polskich Elita.

Jeśli chodzi o podział na województwa, to w chwili obecnej w województwie podlaskim są 344 sklepy własne i partnerskie Grupy Chorten. Największy zasięg jest w województwie mazowieckim – to aż 480 placówek detalicznych. W Warmińsko-Mazurskim jest 109 takich sklepów, Lubelskim – 93; a w Łódzkim: 85. W województwie świętokrzyskim dotąd pod szyldem Chortenu działają 44 sklepy, w pomorskim – 34; w kujawsko-pomorskim – 8, a w podkarpackim - 3 placówki. W planach Grupy Chorten na kolejne lata jest zasięg ogólnopolski.